aktualizováno 22. 6. 2021

Psí útulek města Český Krumlov 

Útulek také na Facebooku - Psí útulek města Český Krumlov 

Psí Vánoce 2020

Aktuální nabídka v útulku - PSI

NALEZENEC Z CHMELNÉ

NALEZENEC Z CHMELNÉ

Nalezenc z Chmelné Krásný, mladý, perspektivní, hodný, mazlivý. Celkově prostě neodolatelný fešák a nikdo ho nepostrádá? Přivezli ho kolegové z Křemže. Byl nalezen v obci Chmelná a je mu cca 1 rok. Nalezen bez obojku a čipu.
NALEZENEC Z CHABIČOVIC

NALEZENEC Z CHABIČOVIC

Tento fešák byl nalezen mezi Chabičovicemi a Českým Krumlovem. Je to krásný, vychovaný, úžasně hodný a kontaktní pejsek. Má látkový obojek a obojek proti klíšťatům. Čip bohužel není registrován. 
DASTY

DASTY

Dasty byl odebrán původnímu majiteli z důvodu nevyhovujících podmínek chovu. Co vše má za sebou, můžeme jen odhadovat. Je-li vůbec možné mezi našimi čtyřnožci rozlišovat, tak Dasty si opravdu zaslouží poznat laskavou tvář člověka v co nejkratším možném čase, je to kříženec rotvajlera, nedůvěřivý vůči lidem, po počáteční agresi ze strachu získá důvěru a je to kontaktní mazel. Vůči ostatním psům je agresivní. Dasty zvládá základní ovladatelnost a poslušnost. Jeho zatím lehce skryté lidumilství dokládá fakt, že naprosto miluje děti. 
NALEZENEC ZE SVĚTLÍKU

NALEZENEC ZE SVĚTLÍKU

CARL

CARL

v útulku je už pátým rokem. Carl je velká psí osobnost, ale s důsledným přístupem v něm získáte spolehlivého parťáka a bezkonkurenčního hlídače. Podmínkou je, že musí být jediným psem v rodině.
BRITA

BRITA

netušíme, čím si Brita "zasloužila", že páníček ukončil jejich společné soužití tím, že ji přivázal před útulkem. Ty její oči, když jsme ráno přijeli. Brita je krásný, cca 5-letý, křížence většího vzrůstu. Nedivíme se, že je nedůvěřivá a - výhradně vůči mužům - agresivní. Hledáme tedy trpělivého a zkušeného člověka, který se pokusí Britě dokázat, že lidem věřit může.
ROCKY

ROCKY

Rocky se potuloval po Krumlově. Vůči psům se chová velmi sebevědomě a nadřazeně. Je to pes plný energie a elánu, hledáme tedy nového páníčka, který mu dopřeje dostatek zábavy a vyžití. Důležitá je chovatelská zkušenost, neb péče a výcviku se mu evidentně v jeho dosavadním životě příliš nedostalo. Není vhodný do bytu, dokonale oplocená zahrada je podmínkou.

Aktuální nabídka v útulku - KOČKY

PEGY

PEGY

Hodná, kontaktní, milá kočička. 
SABINKA A DORINKA

SABINKA A DORINKA

Sabinka a Dorinka jsou zatím vyplašené a bázlivé kočičí holčičky, ale stačí trocha snahy a času a budete mít úžasné mazlíky.
ČERTÍK

ČERTÍK

Černý Čertík se k nám vrátil z osvojení z důvodu vážného onemocnění majitelky. Je to hodný, chytrý kocourek a prima parťák. Čeká na vás!

KOŤATA

K nám do útulku se neustále dostávají koťata různého věku, barev a povahy. Pro aktuální nabídku nás neváhejte kontaktovat a navštívit! Rádi vás uvidíme a naše čtyřnožce rádi představíme. 

Aktuální chlupáče můžete také sledovat na Facebooku útulku

kotě kotě kotě kotě

Děkujeme za 600 kg granulí pro kočičky, které jsme obdrželi v rámci akce "Pomozte naplnit misky" pořádané Nadací na ochranu zvířat.

Pomozte naplnit misky

Cestování se zvířaty

Rady osvojitelům zvířat

Nový domov zvířat z městského útulku

Ubytování psů v našem útulku

Praktické informace


Od prosince roku 2004 najdete útulek v Kaplické ulici - v nové budově na konci města naproti odbočce na Přídolí.

Otevírací doba pro veřejnost:
pondělí až neděle 08:00 - 16:30 hod.

Kontakty: 

156 Městská policie
606 640 507606 640 507 Správce (v otevírací době)
380 766 550380 766 550 Ing. Vlasta Horáková - odbor živ. prostředí a zemědělství MěÚ
K častým dotazům návštěvníků, jakým způsobem mohou přispět na fungování našeho útulku: naši čtyřnozí kamarádi Vám budou vděčni za hmotný dar ve formě krmiva (konzervy i granule pro kočky a psy různých věkových kategorií) či pamlsků, příp. za dar finanční ...

1. Bezhotovostně
Číslo účtu: 19-221241/0100
Banka: Komerční banka, a.s.
Variabilní symbol: 9619

2. V hotovosti
V kanceláři útulku
Na pokladně MěÚ - Kaplická 439, I. patro

Umisťování zvířat do útulku:
Najdete-li opuštěného psa či kočku, neodvádějte ho prosíme do útulku, ale kontaktujte příslušný obecní úřad či městskou policii na bezplatném telefonním čísle 156. 

V případě, že byl do útulku umístěn Váš pes (či kočka), bude Vám zvíře vydáno po úhradě nákladů, spojených s jeho pobytem v zařízení (odchyt, veterinární ošetření, pobyt v útulku, případná veterinární léčba apod.)


Osvojení zvířete:
Vyberete-li si u nás v útulku nového člena své rodiny, budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč na poplatek za osvojení. Pracovníci útulku s Vámi sepíší Smlouvu o osvojení zvířete a obdržíte očkovací průkaz. Bude Vám předán zdravý, očkovaný a odčervený pes či kočka.

O útulku

KotceZřizovatelem Městského útulku pro psy v Českém Krumlově je Město Český Krumlov.

V prosinci roku 2004 byl útulek přemístěn do nového zařízení na Kaplické ulici. Nový útulek splňuje veterinární a další požadavky na zařízení tohoto typu a je vybaven mimo jiné dvaceti individuálními kotci pro psy, čtyřmi venkovními společnými výběhy, karanténou s pěti kotci, temperovanými boxy pro handicapovaná zvířata a prostory pro umístění koček včetně karantény.

Zvláštní dík patří městu Kaplice a obci Kamenný újezd, které se podílely na financování výstavby nového útulku. Obce si tímto příspěvkem předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat.

Stanice pro psy slouží pro potřeby města Český Krumlov a výše uvedených obcí. V případě volné kapacity zařízení využívají i další obce nejen v rámci regionu. 

Činnost

Stanice pro psy Český Krumlov zajišťuje:

Odchyt opuštěných a toulavých zvířatOdchyt toulavých a opuštěných zvířat a jejich převoz do stanice
Pracovníci útulku provádí odchyt volně pobíhajících psů a koček - dle potřeby využíváme různé druhy odchytové techniky (odchytová smyčka, klec či síť) a pochopitelně také ochranné pomůcky (především odchytové rukavice). Ve většině případů si však vystačíme s návnadou v podobě pamlsku a obyčejným vodítkem.

Neb se do útulku dostává zvíře, u něhož neznáme jeho minulost, je nutný obezřetný a opatrný přístup. Mnoho ze zvířat má za sebou traumatizující zkušenosti s lidmi a mnohdy jsou jejich reakce nevyzpytatelné.Zajištění řádné péče (koupání, očkování, léčba, ...)Zajištění řádné péče
Následně je zvíře převezeno do útulku, kde je po dobu 7 dní umístěno v karanténě tak, aby nedošlo k přenosu případné nákazy do areálu útulku. Dochází k vyšetření veterinářem, příp. k ošetření a léčbě. Dle potřeby pejska či kočičku vykoupeme a provedeme další úpravu zevnějšku (srst, drápky apod.). Dle aktuálního stavu zvířete je určena adekvátní krmná dávka a zajištěno vhodné ustájení zvířete. Hlavním problémem však bývá psychický stav zvířat.....

Před odchodem z karantény je pejsek naočkován, odčerven a zařazen do nabídky k adopci.

 

Socializace zvířatSocializace zvířat - do útulku se dostávají často zvířata ve špatném fyzickém stavu (podvyživená, týraná apod.), jejichž psychický stav odpovídá prožitým strastem. Každý tvor se stresem vyrovnává jinak a je tedy nutný individuální přístup.

Naším cílem je v maximální možné míře vrátit zvířatům důvěru v lidi, zbavit je agresivity, strachu a dalších nežádoucích návyků. Dle možností se snažíme pejsky naučit základní prvky ovladatelnosti ...

Environmentální výchova - tvoří významnou součást činnosti útulku. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami pořádáme pro děti ukázky výcviku psů, učíme je bezpečnému kontaktu se psy a seznamujeme je s činností útulku s cílem vzbudit v nich zájem a odpovědnost za živé tvory...

Evidence

V roce 2017 bylo přijato celkem 201 zvířat, majitelům vráceno 93 zvířat (z toho 91 ks psů, 2 ks koček)a osvojeno bylo 149 zvířat (z toho 93 ks psů 56 koček).

V roce 2016 bylo přijato do útulku 212 zvířat, z nichž 95 se vrátilo ke svému majiteli a 122 našlo nový domov.

V roce 2015 se podařilo k novým páníčkům umístit 110 pejsků a 65 kočiček, zatoulané miláčky si u nás vyzvedlo celkem 75 majitelů.

V roce 2014 bylo do útulku přijato 214 zvířat, z nichž nové páníčky našlo 130 a ke svému původnímu majiteli se navrátilo 74 pejsků a kočiček.

V roce 2013 jsme přijali do útulku celkem 236 zvířat. Nové majitele se nám podařilo najít pro 125 psů a koček, 103 jsme pak vrátili původním majitelům.

V roce 2012 činil celkový počet přijatých zvířat 262. Ke svému majiteli se vrátilio 98 z nich. Nového páníčka našlo 148 psů a koček.

V roce 2011 prošlo naším zařízením celkem 276 zvířat, z toho 97 psů a koček bylo vráceno původním majitelům a 167 zvířat našlo nové majitele.

V roce 2010 bylo do útulku přijato celkem 259 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 59 psů a koček, nové majitele se podařilo najít pro 192 čtyřnožců.

V roce 2009 se do útulku dostalo celkem 253 zvířat, z toho nové páníčky našlo 178 psů a koček a 75 se vrátilo ke svým majitelům.

V roce 2008 činil celkový počet zvířat již 301 ks, majitelům bylo vráceno 120 zvířat a 173 bylo předáno k osvojení.

Rok 2007 přinesl celkem 214 zvířat, z toho se zpět k páníčkům vrátilo 78 zvířátek a 132 bylo osvojeno.

V roce 2006 prošlo útulkem 189 zvířat - majitelům bylo vráceno 52 psů a k osvojení jsme předali 112 psů a 21 koček.

V roce 2005 bylo do útulku přijato celkem 180 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 36 psů a 135 pejsků a koček našlo nové majitele.

Z uvedených čísel je zřejmé, že služby našeho zařízení jsou stále ve větší míře využívány. Jsme rádi, že naše činnost má smysl a že si v rámci regionu nacházíme stále novou klientelu ze strany měst a obcí.

Související odkazy

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Horáková Vlasta, Ing.
Odbor / oddělení: OZP
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: vlasta.horakova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 550
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov