aktualizováno 28. 5. 2020

Dárcovská výzva na nové auto pro osobní asistenci

aktualizováno 28. 5. 2020

Osobní asistence ICOS Český Krumlov pomáhá již 12 let desítkám dětí se zdravotním postižením i seniorům. V poslední době razantně (i v souvislosti s koronavirovou krizí) roste počet zájemců. Aby bylo možné zajistit službu i pro ně, potřebuje Osobní asistence nový automobil.

Osobní asistence pomáhá v domácnostech, školách, školkách...všude, kde je potřeba. Našim klientům pomáháme ve všech činnostech, které nezvládnou bez pomoci druhých. Automobily Osobní asistence slouží k dojezdům za klienty i jejich převozu, například k lékaři či do rehabilitačního centra.

Asistence pomáhá klientům s dětskou mozkovou obrnou, Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou, autismem, nádorovými onemocněními či roztroušenou sklerózou, stará se o klienty s tělesným i mentálním postižením.

Díky služebním automobilům se asistence dostává i za klienty v odlehlých částech regionů, kde jiná doprava není možná. Vozy osobní asistence objedou za pár let zeměkouli, přestože se většinou pohybují jen v příhraničních regionech jižních Čech, Českokrumlovsku a Kaplicku.

V současné době má asistence čtyři automobily, nezbytně ale potřebuje další. Nové potřebné auto stojí 300 tisíc korun, na část přispějí nadace, cca sto tisíc korun ale ještě chybí.

Každý, i malý, dar ale pomůže. Pomůžete i vy? Za každý dar děkujeme!

Více informací na https://www.darujme.cz/vyzva/1201423.

Bankovní účet: 572732389/0800

Variabilní symbol: 4119

Kontakt

ICOS Český Krumlov, o. p. s.
5. května 251, 381 01 Český Krumlov
Eva Pardoe, tel.: 739 630 333, e-mail: pardoe@latran.cz

www.icos.krumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov