aktualizováno 28. 2. 2019

Otáčivé hlediště zůstane v zámecké zahradě

aktualizováno 28. 2. 2019

Komise ministra kultury pro řešení problematiky Otáčivého hlediště a revitalizace zámeckých zahrad v Českém Krumlově přijala 27. února 2019 návrh ministra kultury Antonína Staňka a doporučila, aby hlediště zůstalo umístěno v barokní zahradě místního zámku.

„Jsem velmi rád, že jsme se s komisí shodli v pohledu na další budoucnost unikátního otáčivého hlediště. V tomto duchu nyní bude zadána soutěž architektonického řešení včetně zázemí pro diváky. Věřím, že už bude konec všem dohadům a spekulacím," řekl ministr kultury Antonín Staněk.

Komise po jednání také doporučila, aby Národní památkový ústav na základě žádosti města České Budějovice prodloužil dobu nájmu pozemků a nebytových prostor nezbytných pro provoz divadelních představení na Otáčivém hledišti do roku 2025.

Otáčivé hlediště vzniklo na konci padesátých let minulého století; první velkou rekonstrukcí prošlo v roce 1960, kdy se zároveň jeho kapacita zvýšila na 550 míst, a lidskou sílu nahradily elektromotory. Dnešní podobou hlediště získalo během rekonstrukce v letech 1989 – 1993, která dále zvýšila jeho kapacitu na současných 644 míst. Hledištěm prošlo za dobu jeho existence přes 2 miliony diváků. 

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva kultury ČR

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov