aktualizováno 21. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Srpen 2008

M. Irglová, G. Hansard - 17. ročník mezinárodního hudebního festivalu v Č.K. (zdroj: www.festivalkrumlov.cz)MHF

Na tři tisíce fanoušků písniček držitelů Oscara Markéty Irglové a Glena Hansarda poslouchalo tiše a velmi soustředěně jejich úžasné vystoupení v rámci Mezinárodního hudebního festivalu.

Aktualita z 25. srpna 2008 - 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov

 


Grafitový důl

Prohlídku grafitového dolu se podařilo (letos podruhé) uskutečnit pro zdravotně postižené děti z českobudějovické Arpidy. Skupina dvanácti dětí, mezi nimiž byly i děti na vozíčku, byla doslova nadšená.                                                                                             

Investice do škol, školek a dětských hřišť

Letos v létě investovalo město do školských zařízení 34 milionů korun. Ve všech základních školách a v MŠ TGM a Plešivec I byly rekonstruovány učebny, jídelna, sociální zařízení nebo osvětlení, podařilo se vybudovat další hřiště pro nejmenší na sídlišti Za Nádražím a interaktivní hřiště na Plešivci.

Unikátní projekt

V CPDM skončil unikátní projekt s názvem Lidé a světové dědictví UNESCO. Projektu se zúčastnilo 36 mladých lidí z Lotyšska, Portugalska, Rumunska, Bulharska, Itálie a České republiky. Po dva týdny bylo město pro všechny zdrojem inspirace k tvorbě reportáží i uměleckých děl. Cílem projektu bylo poznávání historických a přírodních pamětihodností měst a regionů zapsaných na listině UNESCO.

Aktualita z 1. srpna 2008 - Lidé a světové dědictví UNESCO

Průzkum

Znojemská společnost inPuncto provedla průzkum mezi českokrumlovskými občany. Největším problémem je podle dotázaných doprava a parkování. Dalším problémem je přehnané množství turistů, dále je to nedostatek obchodů a služeb v centru města. Vadí také vysoké ceny, nedostatek pracovních příležitostí a postupné vylidňování centra. Naproti tomu jsou obyvatelé města spokojeni s bydlením.

Osobní asistenti

Osobní asistenční služba se začíná rozšiřovat. V lednu využívalo asistenční službu sedm dětí z českokrumlovských škol, v červnu již jedenáct. Od září se budou asistenti starat o 15 klientů. Ti by přivítali rozšíření této pomoci i ve večerních hodinách. Centrum sociálních služeb a jeho pracoviště ICOS uvažují o rozšíření asistenční služby i pro dospělé a seniory. Z rozpočtu města bylo dosud vyčleněno 400 tisíc korun. Radní si vyžádali hodnotící zprávu o průběhu prvního roku této služby, s výsledkem byli spokojeni. Celkový finanční příspěvek Českého Krumlova na tento projekt a další obdobné projekty dosáhl za loňský rok 750 tisíc korun.

Via Sancti Martini

Kaple svatého Martina v Městském parku se dočká rekonstrukce. V rámci mezinárodního projektu Via Sancti Martini se stane součástí míst spojených se svatomartinskou tradicí symbolickou poutní stezkou, a to v Bavorsku, Rakousku, Itálii, Chorvatsku, Slovinsku, na Slovensku, nově na Moravě i v Čechách.

Oceněný mladý fyzik Jan Hermann přijat starostou Ing. JedličkouNadějný fyzik

Bývalý student Gymnázia Český Krumlov Jan Hermann vybojoval na Mezinárodní fyzikální olympiádě v Hanoji zlatou medaili. Obstál vynikajícím způsobem v konkurenci zhruba 400 žáků z 82 zemí. Úspěšnému studentovi pogratuloval i starosta města Luboš Jedlička.                                                                                                                          

 

Počasí

Začátek srpna byl velmi teplý. Stejný ráz počasí trval i další týden. V polovině měsíce se mírně oteplilo a chvílemi se zdálo, že začíná babí léto. Ráz počasí vydržel i v posledním srpnovém týdnu - ráno bylo poměrně chladno, přes den bylo příjemné teplo. Na Horské Kvildě naměřili 25. 8. 2008 ráno -2,2° C.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov