aktualizováno 22. 2. 2006

Silnice Pod Kamenem je uzavřená, na skále pracují horolezci

Dopravu v Č. Krumlově komplikuje havarijní stav skalního masivu na státní komunikaci I/39, jejíž jízdní pruh ve směru od Č. Budějovic na Lipno uzavřel Krajský úřad Jihočeského kraje začátkem ledna kvůli uvolňování a padání kamenů ze skály nad komunikací Pod kamenem. V závěru minulého týdne došlo ke zřícení dalších zhruba 60 t skály a obousměrnému uzavření této části komunikace.

Č. Krumlov je proto nadále uzavřen pro nákladní dopravu. Vozidla do 7,5 t celkové hmotnosti, pravidelná autobusová doprava i autobusy cestovních kanceláři jezdí přes silnici na Svahu, přes Růžek a tř. Míru zpět na silnici I/39. Objízdná trasa pro nákladní dopravu vede oboustranně přes odbočku za Kamenným Újezdem (Štilec) a kaplické nádraží. Objíždky jsou zřetelně vyznačeny Vstup na chodník podél skály je po čas prací geologů a horolezců uzavřen od 7 do 17 h. Oblast je možné obejít přes Vyšehrad.

Během úterý odstranili pracovníci společnosti GS Geotechnika, a.s., z kritické části porost, který pracovníci Služeb města Č. Krumlov zpracovali na místě štěpkovačem. Začalo čištění této části masivu od uvolněných kamenů. Po dokončení těchto prací (začátkem příštího týdne) bude obnoven jednosměrný průjezd po I/39. Během března, pokud to dovolí počasí, začne vybudování lávky pro pěší, poté Ředitelství silnic a dálnic vytvoří v místě současného chodníku náhradní vozovku. Obousměrný provoz pro veškerou dopravu by měl být - a to záleží na počasí a stavu skály - zahájen v dubnu.

Silnice Pod Kamenem je uzavřená, na skále pracují horolezci

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: