aktualizováno 24. 1. 2006

Myslivci zvěř starostlivě krmí

Vzhledem k velkému množství sněhu a vysokým mrazům kontrolují pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství MÚ Č. Krumlov namátkově myslivce, zda dodržují zákon a přikrmují zvěř v době nouze. Minulý týden, na základě telefonického oznámení občana, že se nekrmí zvěř, kontrolovali ve spolupráci s držiteli honiteb (Lesní správa Lesy ČR Český Krumlov) honitby v okolí Kletě. Při kontrole nebyly zjištěny závady, ukázalo se, že myslivci zvěř řádně přikrmují.

Jeden nalezený prázdný krmelec v lokalitě velkého výskytu jelení zvěře byl začátkem týdne doplněn senem - a zvěř ho vybrala. Je nutné zdůraznit, že pokud občané najdou prázdný krmelec, neznamená to, že by myslivci nepřikrmovali zvěř. Je to známka kvality předkládaného krmiva, které zvěři chutná. Většina krmelců se opět po týdnu doplňuje. Některé z nich jsou při přikrmování záměrně vynechány, aby velkou koncentrací zvěře vznikaly škody na blízkých vysázených listnatých dřevinách či jedlích - zvěř má možnost využít dalšího krmelce. Kvůli výšce sněhové pokrývky budou kontroly pokračovat, aby nikde zvěř netrpěla hladem.

Myslivci zvěř starostlivě krmí

Velkou problémy zvěři starost myslivcům i pracovníkům státní správy myslivosti a dělají v tomto období volně v lesích pobíhající psi. Při kontrole byl velký pes bez majitele viděn nedaleko Kletě. Majitelé v lese běhajících psů si musí uvědomit, že u zvěře rušené a honěné psy dochází k velkým energetickým ztrátám, které můžou vést až k jejímu úhynu.

Kvůli nebezpečí padání větví a kmenů stále platí ve správním obvodu Českého Krumlova zákaz vstupu do lesů. Zatím je stanoven do 3. února a o jeho případném prodloužení se rozhodne podle aktuálního vývoje počasí.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: