aktualizováno 20. 4. 2021

Tříděním elektra šetříme zdroje

Elektrospotřebiče obsahují spoustu materiálů pocházejících z neobnovitelných zdrojů, jejichž těžbou je zatěžováno životní prostředí. Významnou úlevu přináší však správná recyklace těchto výrobků.

Díky tomu, že uvedený odpad nekončí v běžném kontejneru, šetříme zdroje – ropu, železnou rudu, ale i elektřinu. Recyklací elektrospotřebičů se daří k opakovanému použití získávat pro novou výrobu nutné kovy, např. měď a hliník. Snižuje se okyselování prostředí i produkce skleníkových plynů.

Jak jsme na tom se tříděním u nás? V Českém Krumlově jsme v loňském roce vytřídili 79,35 tun elektroodpadu, 64,12 tun v roce 2019 a v roce 2018 70,49 tun.

Všem, kterým není příroda lhostejná a tříděním elektrozařízení pozitivně přispívají k ochraně životního prostředí, patří obrovský dík. Nezapomeňme, každý kus vytříděného elektra se počítá!

Kde najdete kontejnery na elektro?

Kontejnery na elektroodpad si můžete zobrazit v mapě pro veřejnost, která je součástí geoportálu města. Zobrazí se body se všemi typy odpadového hospodářství. Vybraný typ si můžete zvýraznit – v menu Hledat vybereme téma Odpady a ze seznamu typů vybereme požadovaný typ, např. Kontejner na elektro. Po kliknutí na Hledat se zvolený typ zvýrazní v mapě modrou kapkou. Pro detaily kontejneru si můžete mapu přiblížit, aby se zobrazila ikona kontejneru, na kterou už lze kliknout pro další detaily.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov