aktualizováno 1. 4. 2021

Ve čtvrtek jednal krizový štáb

Krizový štáb ORP Český Krumlov ve čtvrtek 1. 4. 2021 projednával epidemickou situaci v kraji, kdy zástupci jednotlivých složek IZS informovali ostatní členy štábu o aktuálním dění. Přestože se počty nakažených v kraji mírně snižují, situace zůstává nadále vážná.

Očkování v OČKO centru v Českém Krumlově probíhá jednou až dvakrát týdně, kdy je během jednoho dne naočkováno cca 800 lidí.

Ve firmách i veřejných institucích probíhá pravidelné testování zaměstnanců. Nezřídka jsou pozitivní případy potvrzeny, aniž by uvedená osoba měla příznaky. Díky testování tak dochází k podchycení dalšího šíření nákazy.

Policie, státní i městská, nadále dohlíží na dodržování nařízení vlády, což je v současné době, kdy je pěkné počasí a před námi prodloužený víkend, komplikovanější než kdy jindy. Dochází zejména k porušování nošení roušek a respirátorů.

Město se také připravuje na otevření škol v režimu, který stanoví Ministerstvo školství. Žáci prvního stupně základních škol a předškoláci by se měli do škol vrátit 12. dubna 2021. Na prvním stupni ZŠ bude rotační výuka. Týdenní rotace prezenční a distanční výuky celých tříd snižují riziko šíření covid-19 až o 80 % i bez dalších opatření a pomohou tak vytvořit bezpečný a především dlouhodobě udržitelný režim prezenční výuky pro děti, učitele a jejich blízké. Školáci i zaměstnanci budou dvakrát týdně testováni antigenními testy. Podrobnosti zveřejní ministerstvo po Velikonocích. Záležet bude na tom, jak se vyvine epidemická situace.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov