aktualizováno 28. 2. 2021

V sobotu jednal v Krumlově krizový štáb. Dětská hřiště budou uzavřena

V sobotní podvečer zasedl k jednání Krizový štáb ORP Český Krumlov, na programu měl zejména uvedení nových vládních opatření do praxe. Od 1. března 2021 totiž vstupují v platnost přísnější nařízení, která mají pomoci zlepšit současnou pandemickou situaci.

Krizový pracovník města Slavomír Čurda na počátku jednání informoval členy štábu o spuštění očkovacího centra, které začalo v Českém Krumlově fungovat ve čtvrtek 25. února. V ranních hodinách se u vstupu tvořily mírné fronty. „Počáteční zdržení zapříčilo především vyplňování vstupních dokumentů, tj. dotazníku a informovaného souhlasu. Pokud tedy přijdou klienti s předem vyplněnými formuláři z domova, značně to urychlí celý proces odbavení v OČKO centru,“ uvádí Slavomír Čurda.

Následně se štáb zabýval zavřením základních a mateřských škol. V provozu tak nebudou ani školní jídelny, což se dotkne i seniorů, kteří odtud odebírají obědy. Město prověří další možnosti, jak tuto službu seniorům zajistit.

Přestože se uzavírají MŠ i ZŠ, zůstává ve městě zpohotovená ZŠ Za Nádražím, tzn. že do ní mohou docházet děti zaměstnanců složek IZS a dalších vybraných institucí. Zpohotovení MŠ Za Nádražím se nyní chystá a do konce víkendu by měla být připravena obstarat děti zdravotníků, hasičů, policistů a dalších organizací.

Na dětská hřiště se nevydávejte, město je uzavře

Na základě doporučení Vlády ČR uzavře město dětská hřiště. „Oplocená hřiště se uzamknou a ta volně přístupná ohraničí městská policie vytyčovací páskou a opatří informační cedulí o zákazu vstupu,“ uvádí starosta Dalibor Carda. „Uvědomujeme si, že toto naše rozhodnutí nemusí být všemi uvítáno, ale považujeme v dnešní době za prioritu snížit kontakty mezi lidmi, děti nevyjímaje. Věřím, že to občané pochopí,“ dodává starosta.

Krizový štáb projednával i nejnovější opatření o nošení ochrany dýchacích cest v zastavěném území měst a obcí. Městská i státní policie budou důsledně dohlížet na dodržování roušek a respirátorů a případné provinilce budou upozorňovat na porušování zákazu, v krajních případech mohou udělovat i pokuty.

Na nejpřísnější opatření, zákaz cestování mezi okresy, bude dohlížet Policie ČR ve spolupráci s Armádou ČR. Policie bude řidiče kontrolovat na vytipovaných komunikacích a další kontroly budou probíhat náhodně na dalších stanovištích, která se budou během dne měnit. Personálně posílí dopravní policie o policisty z dalších oddělení.

Na závěr jednání připomněl tajemník Městského úřadu Český Krumlov Radim Rouče provoz městského úřadu: „Zůstáváme ve stejném režimu, kdy jsou úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin a v pátek od 8.00 do 12.00 hodin. Mimo tuto dobu si mohou klienti vyřídit své záležitosti, ale pouze po předchozí objednávce na přesný termín a čas.“

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov