aktualizováno 2. 12. 2020

Adventní trh se otevře v pátek 4. prosince

Jeden z mála adventních trhů, které se letos u nás konají, se otevře v pátek 4. prosince v Českém Krumlově. Návštěvníci zde najdou tradiční vánoční dekorace i gastronomii od místních restauratérů.

Za dodržení přísných protiepidemických opatření se budou v pátek 4. prosince 2020 otevírat stánky adventního trhu na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. „Vánoční trh je rozhodně velkým přínosem k obohacení sváteční atmosféry města a jsme rádi, že aktuální vládní opatření dovolí trh uskutečnit. Je však nezbytné, aby prioritou za každé situace zůstala ochrana zdraví občanů a návštěvníků a dodržování stanovených pravidel," uvádí starosta Dalibor Carda.

Stánky musí stát od sebe čtyři metry a na trhu nesmí být umístěné stolky a židle. Platí také zákaz konzumace občerstvení a alkoholu v místě konání trhu. „Na splnění všech regulí důsledně dbáme, stánkaři budou připraveni vydávat jídlo a nápoje s sebou," vysvětluje Martin Lobík, předseda Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jež adventní trh organizuje.

Celkem bude na náměstí jedenáct stánků, osm z nich nabídne kulinářské umění místních hospodských a restauratérů. V dalších třech najdou návštěvníci tradiční vánoční sortiment: svíčky, keramiku, dekorace apod.

Chybět budou letos mobilní stánky, které se v minulých letech objevovaly na náměstí o víkendech. „Účelem je podpořit zejména kamenné obchody, které byly kvůli vládním nařízením dlouho zavřené," dodává Martin Lobík.

Adventní trh bude otevírat kolem poledne a zavírat v podvečerních hodinách.

Program českokrumlovského adventu je k dispozici na stránkách www.krumlov2020.cz.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov