aktualizováno 7. 11. 2012

Kronika města Český Krumlov

Červenec 2011

Problémy s nefunční kašnou na náměstí Svornosti v Českém KrumlověProblémy s kašnou na náměstí

Kašna, která byla uvedena do provozu o adventu 2008, byla nefunkční. Dodavatelská firma stále odmítala reklamace a nebyla ochotna nastoupit k opravám poruchových nebo nefunkčních častí stavby. Město tedy nechalo provést zásadní rekonstrukci již zrekonstruovaných technologických částí zhruba za 400 tisíc korun. Město se s dodavatelem chce dohodnout na proplacení nákladů za poslední opravy. Problémem je, že před lety převzalo město kašnu prakticky bez připomínek a s dodatkem "bez závad". Problémy s funkčností se začaly projevovat již během první zimy, kdy v ní zamrzla voda. Město začalo vady reklamovat ještě v záruční době.Sbor Medvíďata ve Španělsku

Dětský sbor Medvíďata ze ZUŠ Český Krumlov se zúčastnil mezinárodní sborové soutěže ve španělském Cantonigros. Z celkového počtu 250 zájemců z celého světa byla krumlovská Medvíďata vybrána spolu čtyřiatřiceti soubory, navíc získal ve své kategorii úžasné třetí místo.

Spanilá jízda

Na nádvořích hradu a zámku i na náměstí Svornosti obdivovali zájemci o posledním červencovém víkendu dvě desítky historických vozidel včetně závodní Tatry šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar Karla Lopraise. Do Českého Krumlova zamířila vozidla v rámci spanilé jízdy po Jihočeském kraji nazvané Trofeo Niké Bohemia 2011.

Aktualita z 27. července 2011 - Unikátní historické vozy a závodní Tatra řízená Karlem Lopraisem budou k vidění v Českém Krumlově

Počasí

První červencový víkend byl mimořádně chladný (teplota jen 10 °C) a celý propršel. Od 5. července se začalo postupně oteplovat, o víkendu již zase bylo opravdu letní počasí s teplotami ke 30 °C. V noci na neděli se nad jihem Čech přehnaly bouřky s přívalovým deštěm. Voda zatopila sklepení na sídlišti Mír a v českokrumlovské nemocnici. V noci na neděli přišla bouřka znovu, ale kvůli silnému větru byla zrádnější, padaly stromy. Další bouřka přišla ve středu 13. července. Opět padaly stromy, bylo přerušeno elektrické vedení. V následujícím týdnu bylo opět velmi teplo. Poté se výrazně ochladilo a začalo často pršet. Podobný ráz počasí vydržel do konce měsíce.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov