aktualizováno 12. 3. 2020

Nouzový stav v Českém Krumlově

aktualizováno 12. 3. 2020

Vláda České republiky vyhlásila ve čtvrtek 12. března 2020 nouzový stav a na jeho základě rozhodla o několika omezujících opatřeních, jimiž bojuje proti šíření nového koronaviru. Dopady do života v Českém Krumlově jsou následující:

Zákaz akcí nad 30 osob (od pátku 13. března 6:00 hodin): zakazují se také divadelní, filmová a další kulturní představení, stejně tak sportovní, náboženské i další akce jako poutě či ochutnávky, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí nad 30 lidí.

V Českém Krumlově během celého týdne docházelo k rušení akcí, o němž jsme vás spolu s jejich organizátory průběžně informovali. Bohoslužby se v Českém Krumlově budou konat nadále, ovšem v kostelích bude moci být přítomno maximálně 30 věřících.

Zákaz vstupu do restaurací ve večerních hodinách (od pátku 13. března 20:00 hodin): na základě rozhodnutí vlády by měly být počínaje zítřkem restaurace uzavřeny v době od 20:00 do 6:00.

Zákaz restaurací v nákupních centrech (od pátku 13. března 6:00 hodin): bude platit rovněž zákaz činnosti stravovacích služeb, které jsou umístěné v nákupních centrech s plochou větší než 5 tisíc metrů čtverečních.

Zákaz vstupu do posiloven, klubů a knihoven (od pátku 13. března 6:00 hodin): začne platit zákaz vstupu do posilovny, na koupaliště, do solárií, saun, wellness center, do hudebních a zábavních klubů, veřejných knihoven a galerií.

V souladu s rozhodnutím vlády jsou v Českém Krumlově od pátku 13. března 2020 uzavřena sportovní a kulturní zařízení, například zimní stadion, plavecký bazén, sportovní hala, posilovna Squash-Fitness, Museum fotoatelier Seidel, Kláštery Český Krumlov, městská knihovna, městské divadlo, kino Luna, a další. Městské infocentrum na náměstí Svornosti zůstává v omezené míře v provozu.

Vláda rovněž rozhodla o zákazu cestování českých občanů do koronavirem nejvíce postižených zemí (mimo jiné Německo a Rakousko) a naopak zakázala vstup obyvatelům těchto zemí do České republiky. Lidé, kteří se z postižených oblastí vrátí, budou povinně umístění do dvoutýdenní karantény.

Již dříve byly v Českém Krumlově uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy, Rada města Český Krumlov rovněž rozhodla o uzavření všech sedmi mateřských škol, zřizovaných městem, a to od pondělí 16. března 2020. Toto rozhodnutí zůstává v platnosti. Uzavřena je rovněž Základní umělecká škola a Dům dětí a mládeže.

Městský úřad Český Krumlov zůstává v tuto chvíli v provozu.

Orgány krizového řízení města Český Krumlov situaci nepřetržitě monitorují a jsou připraveny reagovat na další vývoj situace. Sledujte sdělovací prostředky a webové stránky a facebookový profil města Český Krumlov, kde vás budeme během celé krizové situace o vývoji průběžně informovat.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Čurda Slavomír
Odbor / oddělení: OVV
Funkce: referent krizového řízení
E-mail: slavomir.curda@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 222
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov