aktualizováno 27. 12. 2016

Děkujeme, že pomáháte. Na Psích Vánocích se vybralo dvacet tisíc korun a jeden a půl tuny krmiva

aktualizováno 27. 12. 2016

Radost z obyčejné lidské dobroty, pospolitosti a ochoty myslet na druhé. To zažívali zaměstnanci českokrumlovského psího útulku na sousedském setkání v rámci tradiční akce Psí Vánoce. V průběhu pátečního odpoledne 16. 12. přišlo přibližně 450 návštěvníků, kteří nadělili čtyřnohým chovancům v útulku více než 1 500 kg krmiva. Na činnost útulku se vybralo neuvěřitelných 20.000 korun za jedno jediné odpoledne.

Zvláštní poděkování patří především těm, kteří k odpovědnosti a soucitu s druhými učí ty nejmladší. Výbornou práci v tomto směru odvádí učitelský sbor Základní školy T. G. Masaryka, který mimo jiné každoročně pořádá pro útulek finanční sbírku. Letos činil výtěžek více než 4.500 korun. Zaměstnanci z komunitního centra Rovnost (KOCERO) dělají rovněž v práci s mládeží obrovský kus práce a stali se již pravidelnými podporovateli, v letošním roce od nich útulek získal téměř 3.500 korun. Veliký dík patří supermarketu Kaufland, který na Psí Vánoce zajistil pro obyvatele útulku buřtíky a další krmivo.

Na závěr stručné hodnocení v číslech; během roku se do útulku dostane přibližně 250 psů a koček. Pro cca 180 z nich se podaří najít nové majitele. Ostatní jsou tuláci, které vracíme majitelům.

Závěrem prozradíme, že na Psí Vánoce v roce 2017 připravujeme nová překvapení tak, aby naše další setkání bylo pro návštěvníky zábavné, poučné a především příjemné.

Obyvatel je v českokrumlovském útulku aktuálně stále dost, přijďte se podívat. Otevřeno je denně včetně sobot, nedělí i svátků od 8.00 do 16.30 hodin. 

I v příštím roce čeká českokrumlovský útulek hodně práce, držte nám palce.

Fotogalerie

Související odkazy

Psí útulek

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov