aktualizováno 13. 11. 2006

Nová autobusová zastávka v Domoradicích bude řešena na jaře

Zastávka Plevno v Českém Krumlově ve směru na Č. Budějovice bude na jaře příštího posunuta o zhruba 30 metrů nad současnou - před dnešní autobazar - s vytvořením dopravního zálivu mimo komunikaci. Současná totiž nevyhovuje podmínkám bezpečnosti silničního provozu, protože autobusy stojí částečně na komunikaci a překážejí provozu. Zároveň dnes zasahuje i do soukromého pozemku. Kdyby město tento záměr nerealizovalo, mohlo by dojít k jejímu zrušení. Součástí nové zastávky bude i opěrná stěna oddělující zastávku od sousedního pozemku, i nový přechod pro chodce včetně výrazného veřejného osvětlení. Současně se zastávkou bude řešena protější strana komunikace, kde bude vybudován chodník propojený s chodníky do sídliště Mír.

V rámci výběrového řízení bylo osloveno 5 firem, které mají své návrhy předložit do 15. listopadu. Vítězná firma zahájí práce v březnu 2007, kdy je příhodnější počasí, a tím lepší stavební podmínky.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: