aktualizováno 10. 5. 2006

Představitelé státu Malaka přijeli do Č. Krumlova pro informace

V sobotu 6. 5. navštívila Český Krumlov delegace Malajsijské federace. Starosta města JUDr. František Mikeš, zástupci města, kulturního života a cestovního ruchu se na radnici setkali s guvernérem státu Malaka Datuk Seri Utama Hj Mohd Khalil Yaakobem, prvním ministrem Datuk Seri Hj Mohd Ali Rustamem, velvyslancem Malajsie v ČR Dato' Salman Ahmadem, státním sekretářem a dalšími vládními představiteli.

Přestože Malaku a Český Krumlov dělí tisíce kilometrů, ukázalo se, že je pojí společný cíl - snaha o zachování autenticity historického odkazu podmíněná nutností zajistit kvalitní život občanům. Hosté z přímořské země s celoroční letní sezónou s průměrnou teplotou 24 oC, kterou pozná ročně 4 a 5 miliónů turistů, se intenzívně zajímali o fungování turistického ruchu v Č. Krumlově. Velmi je překvapila více než miliónová roční návštěvnost Č. Krumlova. Zjišťovali, jak město získává a "vychovává" kvalitní průvodce, jak pečuje o historické bohatství, jak funguje správa a financování památek, muzeí, galerií. Zástupci ze 14tisícového Č. Krumlova mohli předat zkušenosti, jichž využije ke zkvalitnění cestovního ruchu hlavní město Malaka s půl miliónem obyvatel, usilující o zapsání do seznamu UNESCO v roce 2007.

Téměř třicítka sympatických hostů obdivovala zámek, Egon Schiele Art Centrum, regionální muzeum, seznámila se s infocentrem a odjížděla nadšená Č. Krumlovem.

Představitelé státu Malaka přijeli do Č. Krumlova pro informace

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: