aktualizováno 1. 4. 2021

Město promíjí podnikatelům poplatek za předzahrádky, reklamní stojany a svoz odpadu

Pomoci v současné epidemii se dostane podnikatelům v Českém Krumlově. Do konce dubna město promine poplatek za svoz odpadu a do konce června také poplatek za předzahrádky a reklamní stojany.

S dalšími úlevami propodnikatele přichází město Český Krumlov. Po snížení nájemného o čtvrtinu nyní do konce června odpustí poplatek za zábor veřejného prostranství v podobě hostinských předzahrádek a umístění reklamních stojek. Zároveň do konce dubna promíjí podnikatelům poplatek za svoz a likvidaci odpadu. Město tak reaguje na základě žádosti Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov o podporu v ekonomické krizi.

„V současné chvíli nemůžeme chtít po původcích odpadů, aby platili za svoz, když mají zavřené provozovny. Jistá úleva pro provozovatele bude i odpuštění poplatku za předzahrádky, přestože je rozpočet města už tak dost napnutý. Nicméně jsme si vědomi současné těžké situace, ve které se řada provozoven ve městě nachází, proto chceme přispět k jejímu zvládnutí, než se činnost restaurací a dalších podniků opět nastartuje,“ uvádí místostarosta Josef Hermann.

Odpuštěním poplatků město přijde ze svého rozpočtu o 1,5 milionu korun za svoz a likvidaci odpadu z podnikatelské činnosti a o tři čtvrtě milionu korun za předzahrádky.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov