aktualizováno 24. 3. 2021

Sčítání lidu, domů a bytů

Od 27. 3. do 11. 5. 2021 probíhá Sčítání lidu 2021, které je povinné a týká se nás všech.

Bezpečně, jednoduše a bez kontaktu se sčítacím komisařem se můžete sečíst online, a to na www.scitani.cz nebo pomocí mobilní aplikace. Sečíst můžete nejen sebe, ale také celou rodinu.

Pokud se nesečtete online, musíte vyplnit listinný formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře, který se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Vyzvednout formulář a obálku si můžete také sami na kterémkoli kontaktním místě sčítání na vybraných pobočkách České pošty (v Českém Krumlově je to Česká pošta Latrán 193) a krajské správě Českého statistického úřadu. Vyplněný formulář v obálce odevzdáte nejpozději do 11. 5. 2021 na poště nebo ho vhodíte do poštovní schránky. Obálka s logem Sčítání 2021 má předtištěnou adresu a její odeslání je zdarma.

Sčítání 2021 je zdrojem unikátních informací o životě v naší zemi. Získaná data mohou pomoci při plánování opatření, aby se v Česku žilo lépe, například při řešení nedostatku volných bytů, nabídky vzdělávání v místech, kde chybějí potřebné profese, nebo zavedení vlakových a autobusových spojů. Pomáhají při zajištění kapacit ve zdravotnických zařízeních nebo školkách, při tvorbě protipovodňových opatření i hasičům při jejich zásazích.

První výsledky sčítání budou zveřejněny na přelomu let 2021 a 2022.

Více informací na www.scitani.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov